Операція
Сторінка для проведення операцій, дії з операціями
Зміст
Для чого?
Загальний вигляд сторінки для проведення операцій (див. мал. 1).
Початок роботи
Для проведення операції оберіть бажану дію та за допомогою пошуку або інший критеріїв оберіть особовий рахунок на який буде здійснена операція.
Деталі операції
Мал.2
Верхня частина сторінки містить інформацію про:
- Особовий рахунок (Користувач може перейти до сторінки з параметрами особового рахунку, натиснувши посилання на ньому).
- ПІП власника.
- Адресу, яка закріплена за даним особовим рахунком.
Деталі операції містять наступні поля:
- Номер документу – призначається системою.
- Дата проведення операції (дата, за якою документ буде врахований у розрахунках системи).
- Розрахунковий рахунок - дане поле доступне для вибору у випадку, коли організація має більше одного розрахункового рахунку, та розрахункові рахунки призначені для відповідних статей нарахування. Обираючи певний розрахунковий рахунок, користувач обирає перелік статей нарахувань, що зв'язані з цим рахунком.
- Коментар до операції може містити корисні примітки бухгалтера стосовно даної операції.
- Сума операції (зображається в залежності від типу операції). Ця сума може бути розподілена між статтями нарахування. Правила розподілу сум описані у відповідному розділі інструкції.
- Перемикач «лише активні» дозволяє сховати або показати неактивні статті. Неактивними вважаються статті, якщо вони не мають чинного тарифу на момент створення операції.
Таблиця містить наступні колонки:
- Статті нарахування, що підключені до особового рахунку. Статті нарахування, які відключені від особового рахунку, можуть бути присутніми в таблиці, якщо на них є заборгованість, і користувач може внести певну суму для її часткового або повного погашення.
- Нарахування за останній місяць.
- Баланс по статті на поточний момент.
- Суму операції по відповідній статті. Сума може бути запропонована системою внаслідок розподілення або внесена чи скоригована користувачем.
- Баланс по статті, що буде актуальним після проведення операції.
- Баланс по статті на поточний момент.
Операції, що знаходяться у закритих періодах, мають схожий вигляд сторінок, але їх поля для вводу інформації заблоковані для коригування (див. мал. 3).
Мал.3
Перенесення оплати з одного особового рахунку на інший
Для початку дії, оберіть з загального списку вже створених операції, потрібний пункт та натисніть позначку "Переглянути" (Див. мал. 4).
Мал.4
Перенесення суми з одного особового рахунку на інший за допомогою кнопки «Перенести оплату» (Див. мал. 5).
Мал.5
При перенесенні оплати потрібно вказати:
- Номер особового рахунку, на який переноситься оплата.
- Дату проведення перенесення.
- Суму на відповідну статтю.
Після заповнення всіх необхідних полів, потрібно натиснути кнопку «Перенести оплату», щоб завершити перенесення (Див. мал. 6).
Мал.6
Поради
Додавайте корисні коментарі до операцій.
Не відкривайте періоди для внесення змін в операції. Проводьте зміни у поточних періодах за допомогою операцій «Коригування».